Yhdistykset

 

Yhdistys / yhdyshenkilöpuhelin                        sähköposti

Dancing Country Boots Ry
Marila Marjo

040 596 5102

marjomarila@hotmail.com

Friba-Tikat ry
Söderlund Aki

044 562 0579fribatikat@gmail.com

Harjavallan Seudun Kuulo ry
Halonen Jouko

02 546 4794
040 827 5250
harjavallanseudunkhy@gmail.com
Juustolan käsityöläiset ry
Hakala-Rosu Hanna
040 078 4979hanna.hakala@varjaamo.inet.fi
Jyty Kokemäki ry
Nikula-Häkli Tuula
050 375 5665tuula.nikula-hakli@ksthky.fi
tutza@suomi24.fi
Järilän Nuorisoseura ry.
Peltonen Anne
040 778 7884anne.peltonen@kokemaki.fi
Kankaantaustan Vapaa-aikakerho ry
Haikola Väinö
040 562 501vaino.haikola@pp.inet.fi
Kauvatsa-päivätoimikunta
Laakso Hannele
0400 449 286 mirjahannele.laakso@gmail.com
Kauvatsan Kotiseutuyhdistys ry.
Kivilähde Tanja
050 569 6788

tanja.kivilahde@dnainternet.net

Kauvatsan Maatalousnaiset ry.
Reikko Jaana
044 362 2703 
Kauvatsan Mopedistit ry.
Juha-Pekka Knuutila
050 012 4223 
Kauvatsan Ponteva
Reikko Eero
02 556 1011eero.reikko@pp.inet.fi

Kauvatsan Vanhustentalon kannatusyhdistys
Jussila Heikki
Yttiläntie 332, 32910 Kauvatsa as.

02 556 1051
040 509 5314
 
Keski-Satakunnan Kokoomusnuoret ry.
Välkkynen Eetu
044 994 1803eetu.valkkynen@gmail.com
Kokemäen Avantouimarit ry.
Aaltonen Hannu
040 515 4335hannu.aaltonen@pp3.inet.fi
Kokemäen Eläkkeensaajat ry
Valtanen Taimi
040 733 5386taimi.valtanen@gmail.com
Kokemäen FK-kerho ry
 045 133 1664, ratakokefkk@gmail.com

Kokemäen Ilmailukerho ry.
Koskinen Matti T.

050 5689 773matttkos@gmail.com

Kokemäen Kalakerho ry
Heino Jarkko

040 541 7848 
Kokemäen Karjalaseura ry.
Lundén Matti
040 703 4367mattilunden@hotmail.com
Kokemäen Kerhoampujat ry. KK-A040 059 6881innofakta@gmail.com
Kokemäen Koirakerho ry
Palmula Riikka
045 127 1878kokemaen.koirakerho@hotmail.com
KK-V ry kkvkokemaki@gmail.com

Kokemäen Kova-Väki Jääurheilu ry
Lavonius Mika

 040 525 6223lavoniusmika@gmail.com
Kokemäen Kova-Väki Kaukalopallo ry
Kivenmaa Aapo
040 735 9068aapo.kivenmaa@gmail.com
Kokemäen Kova-Väki Pesäpallo ry
Hakuni Jenna
040 020 2367jenna.hakuni@gmail.com

Kokemäen Kova-Väki Salibandy Ry
Teini Olli

044 537 0732olliteini@gmail.com

Kokemäen Kova-Väki Suunnistus ry
Valin Reijo

040 520 0047

reijo.valin@pp.inet.fi
Kokemäen Kova-Väki Urheilusukellus ry.
Penttilä Mikko
040 579 5447kkv.ursuk@gmail.com
Kokemäen Kova-Väki Voimailu Ry
(KK-V Voimailu)
Tähtinen Tapani
040 572 6456zape.tahtinen@gmail.com

Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu ry
Tuominen Katri

040 197 8522katri.tuominen72@gmail.com
Kokemäen kunnalliset JHL ry
Kortelainen Tiia, siht.
 

tiia.kortelainen@kokemaki.fi

Kokemäen Maanpuolustusnaiset ry
Maisa Sarkonsalo
044 096 5164 maisa.sarkonsalo@gmail.com
Kokemäen Maatalousnaiset ry
sihteeri Olli Seija
 seija.olli@samk.fi
Kokemäen Metallityöväen ammattiosasto 312 ry.
Välkkynen Jari-Matti
050 385 7637
Kokemäen Mieslaulajat ry.
Leppänen Jari
040 586 4340jari.leppanen@risteenkirjapaino.fi
Kokemäen Naisvoimistelijat ry.
Härkisuo Tarja
 040 740 9743info@kokemaennaisvoimistelijat.fi
Kokemäen Pallo
Reinikainen Sami
040 734 6864reinikainen.p.sami@gmail.com
Kokemäen Pohjola-Norden yhdistys
Numelin Lars
040 041 0834lars.numelin@luukku.com
Kokemäen Postimerkkikerho ry
Karén Markku
 
Kokemäen Reserviupseerikerho ry
Ekberg Petri
044 701 7400petri.ekberg@satapelastus.fi
Kokemäen seniorit ry
Hämäläinen Sinikka
050 434 2244
Kokemäen Seuratalo-yhdistys
Mikola Auli
040 837 0496auli.mikola@pp.inet.fi
Kokemäen Sotaveteraanit ry.
Valtanen Paavo
040 152 6511valtanen.paavo@gmail.com
Kokemäen Sydänyhdistys ry
Pihkala Leena-Maija
050 517 7857leenamaija.pihkala@gmail.com

Kokemäen Taideseura ry.
Rouhiainen Tapani

044 738 6242oh1lp45@gmail.com

Kokemäen Urheiluautoilijat ry

Aatrakoski Sinikka

044 5548 280sinikka.aatrakoski@dnainternet.net
Kokemäen VPK ry.
Perttula Arto
040 170 3559kokemaen.vpk@kokemaki.fi

Kokemäen VPK r.y. Nuoriso-osasto
Pietilä Tia-Maaria

046 845 6074 kokemaen.vpk@kokemaki.fi
Kokemäenjoen Veneilijät ry
 
  
Korkeaojan Vapaa-aikakerho ry
Keränen Pia
040 766 6693piakirsibirgitta@gmail.com

Kumiset ry
Perttula Matti
Paavisto Jorma


040 068 9150
040 488 6222

 
jorma.paavisto@kokemaki.fi

Kuurolan kyläyhdistys ry.
Rouhiainen Seija

0500 598 014seija.rouhiainen2@gmail.com
LC Kokemäki/Jokilaakso  kokemaki.jokilaakso@lions.fi
Lions Club Kauvatsa
Salmela Antti  (1.7.2013 alkaen)
0400 532 325


antti.salmela@soraset.com

Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry
Laaksonen Sari
02 529 6600

Maalikamerapojat ry.
Leppänen Esa

040 5138 148leppanen.esa@gmail.com
Mannerheimin Lastensuojeluliitto Kauvatsan paikallisyhdistys ry.
Vihervaara Satu
050 545 0020satu.ruoho@gmail.com
Mannerheimin Lastensuojeluliitto Kokemäen paikallisyhdistys ry
Kuhalainen Leila
040 072 3173leila.kuhalainen@gmail.com
Piikajärven Ilmailuyhdistys ry.
Pullinen Ari
040 860 9795ari.pullinen@gmail.com
Puurijärvi-Seudun Kylät ry
Mattila Katriina
040 570 0194katriina.mattila@pp.inet.fi 
Radioamatöörit Kokemäki ry.
oh1lp45@gmail.com
044 738 6242oh1lp45@gmail.com
Risten VPK ry
Laukkanen Matti
040 838 0285palaute@ristenvpk.fi

Risten VPK ry:n nuoriso-osasto
Hakaoja Tapio

 tapio.hakaoja@gmail.com
Satakunnan Sotilaspoikien Perinnekillan Kokemäen-Kauvatsan paikallisosasto
Virtanen Jyri
0400 324 644jyri.virtanen@visara.inet.fi
SPR:n Kokemäen osasto040 751 2802 
(klo 10 - 14 )
kokemaki@punainenristi.fi
Sääksjärven Urheilukalastajat ry.
Tuominen Eeva-Liisa
050 300 5845elke@luukku.com

Teljän Harrastemartat ry

  teljanharrastemartat@gmail.com
Teljän Latu ry.
Nurmi Olli
050 569 3167olli.nurmi@pp2.inet.fi 
Teljän Nousu ry.
Haapanen Pekka
040 587 9472 
Teljän Partio ry:n lippukunnanjohtaja
Virtanen Viivi
040 173 8038
Tukioppilaat / Kokemäen Yhteiskoulu
Tukioppilaskerho
Reima Pirjo
040 488 6142pirjo.reima@kokemaki.fi
Voimistelu ja Urheiluseura Räisälän Pamaus ry
Marila Marjo
040 596 5102marjomarila@hotmail.com
Vuollekodin Kannatusyhdistys ry
Ruusunen Johanna
040 079 9170johanna.ruusunen@vuollekoti.fi
Yong Taekwondo ry
Pohjonen Erik
040 704 7918e.k.pohjonen@gmail.com



YHDISTYSREKISTERIN TIEDOT AJANTASALLE


Toivomme mahdollisimman monen yhdistyksen antavan yhteystietonsa tälle sivulle. Tietojen antaminen sekä mahdolliset muutokset oheisella kaavakkeella

Palautteet uusista yhdistyksistä / muutoksista os. Kokemäen kaupunki / vapaa-aikapalvelut, Tulkkilantie 2, 32800  Kokemäki tai sähköpostilla  eija.latvaniemi@kokemaki.fi Lisätiedot: vapaa-aikasihteeri Eija Latvaniemi, puh. 040 4886 173.

 
 

HUOM!
Kokemäellä toimivista yhdistyksistä voit hakea lisätietoja myös Yhdistystiedon kautta. Yhdistyshaku